U C H W A Ł A

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 29 września 2004 r.

w sprawie ustawy o zmianie ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego oraz o zmianie niektórych innych ustaw

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 27 sierpnia 2004 r. ustawy o zmianie ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego oraz o zmianie niektórych innych ustaw, wprowadza do jej tekstu następujące poprawki:

1)

w art. 4 w pkt 3, w art. 16 w ust. 1 po wyrazach "poz. ...)," dodaje się wyrazy "zwanej dalej "ustawą o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych",";

2)

w art. 4 w pkt 4, w art. 162 w ust. 1 wyrazy "z dnia 6 lipca 2001 r. o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego" zastępuje się wyrazami "o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych";

3)

w art. 11 na końcu zdania skreśla się wyrazy "zachowuje moc";

4)

w art. 13:

a) w ust. 2 wyrazy "wchodzi przedstawiciel" zastępuje się wyrazami "powołuje się przedstawiciela",

b) w ust. 3 wyrazy "przedstawiciel tej organizacji wchodzi" zastępuje się wyrazami "przedstawiciela tej organizacji powołuje się".

MARSZAŁEK SENATU

Longin PASTUSIAK


UZASADNIENIE

Senat, po rozpatrzeniu na posiedzeniu w dniu 29 września 2004 r. ustawy o zmianie ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego oraz o zmianie niektórych innych ustaw, proponuje wprowadzenie 4 poprawek do jej tekstu.

Poprawki nr 1 i 2 ujednolicają sposób przywoływania ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego w przepisach ustawy o organizacjach pracodawców (w art. 161 ust. 1 przywołano wspomnianą ustawę poprzez podanie części jej tytułu, natomiast w art. 162 ust. 1 podając pełny tytuł ustawy wraz z datą jej uchwalenia).

Przyjmując poprawkę nr 4 Senat postanowił zmodyfikować przepis art. 13 (przepis przejściowy). W przekonaniu senatorów przepis ten został sformułowany w sposób zawiły, w związku z czym, konieczna była jego zmiana w celu precyzyjniejszego wyrażenia intencji ustawodawcy.

Poprawka nr 3 ma charakter redakcyjny i wiąże się z koniecznością usunięcia w przepisie przejściowym użytego dwukrotnie sformułowania "zachowuje moc".