Wizyta premiera Królestwa Danii Poula Nyrupa Rasmussena

19 maja 2000 r. wicemarszałek Senatu Tadeusz Rzemykowski przyjął przebywającego z oficjalną wizytą w Polsce premiera Królestwa Danii Poula Nyrupa Rasmussena.

Wicemarszałek podziękował za duńskie wsparcie naszych starań o przyjęcie do NATO i Unii Europejskiej. Ta przyjacielska postawa Danii jest bardzo cenna, ponieważ Polska spotyka się często z chłodnymi deklaracjami innych państw - powiedział T. Rzemykowski

Wicemarszałek Senatu podkreślił, że polsko-duńska współpraca gospodarcza leży w interesie obu krajów, czego dowodem może być zrównoważony bilans handlowy. Równie dobrze układa się współpraca między naszymi parlamentami. Wicemarszałek wyraził nadzieję, ze wizyta premiera Danii w Polsce wpłynie na jej wzmocnienie.

Podobną ocenę przedstawił premier Rasmussen. Jego zdaniem, obecne problemy Polski są zupełnie normalne i ustąpią po uzyskaniu przez nasz kraj dostępu do wspólnego rynku europejskiego. Premier Danii podkreślił zadowolenie duńskich przedsiębiorców z inwestycji w Polsce.

Podczas rozmowy z podobną aprobatą spotkała się współpraca w dziedzinie ochrony Bałtyku. Jak stwierdził T. Rzemykowski, tutaj duńskie zaangażowanie jest szczególnie widoczne.