Wizyta przewodniczącego Komitetu Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Dimitrija Olegowicza Rogozina wraz z delegacją

31 maja 2000 r. wizytę w Senacie RP złożył przewodniczący Komitetu Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Dimitrij Olegowicz Rogozin wraz z delegacją. Gości przyjął wicemarszałek Tadeusz Rzemykowski. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej senator Władysław Bartoszewski.

W czasie rozmowy Dimitrij Rogozin podkreślił, iż celem wizyty w Polsce delegacji Komitetu, któremu przewodniczy, jest "przebicie ściany ochłodzenia", jaka powstała w stosunkach polsko-rosyjskich.

Wicemarszałek Tadeusz Rzemykowski stwierdził, iż Polska dążąc do integracji ze strukturami europejskimi nie chce na swojej wschodniej granicy stawiać granicy Europy. Polska jest zainteresowana rozwijaniem kontaktów z Rosją - zadeklarował wicemarszałek. Senator Władysław Bartoszewski podkreślił, że w interesie Polski jest rozwój gospodarczy i stabilizacja w Rosji oraz aktywna współpraca z naszym krajem.

Dymitrij Rogozin zapewnił, że Komitet Spraw Zagranicznych Dumy będzie czuwał nad rozwojem kontaktów Rosji z Polską i dążył do stworzenia nowej epoki politycznej w stosunkach między naszymi państwami.