Delegacja Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej ds. Współpracy z Parlamentem RP w Senacie

22 grudnia 2000 r. wizytę w Senacie RP złożyła delegacja Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej ds. Współpracy z Parlamentem RP pod przewodnictwem Wiktora Jegorowa. Gości przyjęła marszałek Alicja Grześkowiak. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Marcin Tyrna i przewodnicząca senackiej Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą Janina Sagatowska.

Marszałek Alicja Grześkowiak zapewniła o bliskich związkach Polski z Kazachstanem. Poprosiła by władze Kazachstanu udzielały pomocy Polakom, którzy znaleźli się tam w wyniku licznych represji i dla których Kazachstan stał się drugą ojczyzną. Marszałek poinformowała o inicjatywie ustawodawczej Senatu w sprawie repatriacji, podjętej po to, by każdy Polak, niezależnie od tego, w jakim państwie żyje mógł wrócić do ojczyzny. Marszałek Alicja Grześkowiak wyraziła zadowolenie z dobrej współpracy z parlamentem Kazachstanu.

Parlamentarzyści kazachstańscy zapewnili, że ich kraj będzie wspierał mniejszości etniczne, lecz trudna sytuacja ekonomiczna ogranicza tę pomoc. Goście zachęcali do inwestowania w Kazachstanie m.in. w przemysł lekki i przetwórstwo rolno-spożywcze.