Przewodniczący Brazylijsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej w Izbie Deputowanych Federacyjnej Republiki Brazylii Francisco Rodrigues, wraz z delegacją w Senacie RP

23 maja 2001 r. wizytę w Senacie RP złożył przewodniczący Brazylijsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej w Izbie Deputowanych Federacyjnej Republiki Brazylii Francisco Rodrigues, wraz z delegacją. Gości przyjął wicemarszałek Donald Tusk.

Rozmiar: 52213 bajtów

W czasie spotkania rozmawiano o rosnącym znaczeniu dyplomacji parlamentarnej we współczesnym świecie. Polskę i Brazylię łączą tradycyjnie dobre stosunki, umacniane przez prawie milionową brazylijską Polonię.

Rozmiar: 21044 bajtów

Celem działań polskich i brazylijskich parlamentarzystów jest rozwijanie kontaktów między naszymi państwami, zarówno parlamentarnych, politycznych, jak i ekonomicznych. Goście wskazywali na konkretne działy gospodarki, których produkty Brazylia skłonna byłaby importować z Polski. Ważne - jak podkreślono - by nawiązywać kontakty i szukać możliwości współpracy. Brazylijscy goście zapewnili, że zdobyte podczas obecnej wizyty w Polsce informacje i propozycje współpracy przekażą swojemu rządowi.