Wizyta delegacji Kuwejcko - Polskiej Grupy Parlamentarnej

8 października br. złożył wizytę w Senacie RP przewodniczący Kuwejcko-Polskiej Grupy Parlamentarnej Benyah Al-Khurainij Mubarak wraz z delegacją. Gości przyjął wicemarszałek Tadeusz Rzemykowski. W spotkaniu uczestniczył również reprezentujący senacką Komisję Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej senator Andrzej Mazurkiewicz.

W czasie spotkania wicemarszałek przedstawił historię i strukturę polskiego Senatu, omówił sytuację gospodarczą naszego kraju i ambicje Polaków w tej sferze, zapewnił o gotowości Polski do współpracy ekonomicznej z Kuwejtem.

Przewodniczący Kuwejcko-Polskiej Grupy Parlamentarnej, który ostatni raz był w Polsce przed czterema laty, wyraził podziw dla polskiego rozwoju, jakiego dokonano w czasie tych lat.

Benyah Al-Khurainij Mubarak podziękował za stanowisko Polski w czasie agresji irackiej na Kuwejt. Zaapelował również o poparcie żądań respektowania praw człowieka w Iraku, zwłaszcza wobec więzionych cudzoziemców.

Wicemarszałek Rzemykowski i senator Mazurkiewicz zapewnili o solidarności Polaków z wszystkimi, wobec których pogwałcono prawa człowieka.