Wizyta delegacji Komisji Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej z zastępcą przewodniczącego Li Jiulongiem

7 maja br. wicemarszałek Senatu RP Tadeusz Rzemykowski przyjął delegację Komisji Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej z zastępcą przewodniczącego Li Jiulongiem.

W spotkaniu uczestniczyli również senatorowie Elżbieta Płonka, Jerzy Cieślak, Zbigniew Kulak, Józef Kuczyński.

Wicemarszałek Tadeusz Rzemykowski podkreślił, iż Polacy podziwiają dynamikę rozwoju chińskiej gospodarki i osiągane efekty ekonomiczne. Między naszymi krajami rozwija się współpraca; niestety, wymiana handlowa daleka jest od równowagi. Zdaniem wicemarszałka Tadeusza Rzemykowskiego, zarówno Polska, jak i Chiny powinny dążyć do zmiany tej sytuacji. Nasz kraj - jak stwierdził wicemarszałek - jest zainteresowany współpracą gospodarczą i polityczną z Chinami.

Wicemarszałek przypomniał, że w tym roku minie 50 lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi państwami.

Jak podkreślił wicemarszałek Tadeusz Rzemykowski, Polska ma doświadczenia w transformacji systemowej, procesie demokratyzacji i jest gotowa tym doświadczeniem się dzielić.