Wizyta przedstawicieli Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych
w Ameryce Łacińskiej

18 czerwca br. marszałek Senatu RP Alicja Grześkowiak przyjęła przebywających w Polsce przedstawicieli Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych w Ameryce Łacińskiej.

Na spotkanie przybyli: Leopold Biłozur - prezes Związku Polskich Kombatantów w Argentynie, prezes Komisji ds. Kombatantów USOPAŁ i przedstawiciel prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego, Józef Skowron - pierwszy wiceprezes Związku Polaków w Argentynie i przewodniczący Komisji Ekonomicznej USOPAŁ, Barbara Skowron oraz Stanisław Łucif - wiceprezes Związku Polaków w Argentynie. Goście przybyli do Senatu ze szczególnym darem - miniaturą pomnika Jana Pawła II, który ma stanąć w Argentynie. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpi w sierpniu. Monument wykonano w Polsce z inicjatywy Polonii argentyńskiej.

Marszałek zrewanżowała się przedstawicielom USOPAŁ pamiątkowym medalem wybitym z okazji wizyty Ojca Świętego w polskim parlamencie.

Przedstawiciele Polonii argentyńskiej, którzy uczestniczyli w pielgrzymce Jana Pawła II, w czasie rozmowy z marszałek Alicja Grześkowiak dzielili się swymi wrażeniami, ze wzruszeniem komentowali wizytę papieża w parlamencie.

Goście przekazali informacje na temat przygotowań do odsłonięcia pomnika Ojca Świętego w Argentynie, a także innych dokonań USOPAŁ.

Marszałek Alicja Grześkowiak podziękowała gościom za pielęgnowanie w Argentynie polskości i miłości do Polski.