Spotkanie z dziećmi ze szkół podstawowych z województwa małopolskiego

18 sierpnia br. wicemarszałek Senatu Andrzej Chronowski spotkał się z grupą dzieci ze szkół podstawowych swojej rodzinnej gminy Grybów w województwie małopolskim. W spotkaniu udział wzięła także wiceminister pracy i polityki socjalnej Elżbieta Sobótka oraz szef Kancelarii Senatu minister Bogdan Skwarka.

Organizatorem dwudniowego pobytu w Warszawie było Ministerstwo Pracy i Polityki i Socjalnej, Senat RP, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" i Urząd Gminy w Grybowie.

Podczas spotkania wicemarszałek A. Chronowski zapoznał dzieci z funkcjonowaniem Senatu i jego rolą w systemie władzy w Polsce.

Dzieci były ciekawe, czy praca senatora przynosi osobistą satysfakcję, jak wicemarszałek godzi życie prywatne z życiem publicznym i jak radzi sobie ze stresem, który jest związany z pełnieniem tej funkcji.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki, które będą im przypominać wizytę w Senacie. Dwie szkoły z gminy Grybów otrzymały od Senatu komplet piłek i sprzęt elektroniczny.