Minister rolnictwa, rybołówstwa i żywności Hiszpanii z wizytą u marszałka Senatu

26 marca 2002 r. marszałek Senatu RP Longin Pastusiak przyjął ministra rolnictwa, rybołówstwa i żywności Hiszpanii Miguela Ariasa Canete'a.

Rozmiar: 15941 bajtów

W czasie spotkania marszałek podkreślił, że Polskę i Hiszpanię łączą bardzo dobre, przyjazne stosunki i rozwijająca się współpraca. Marszałek podziękował za wsparcie, jakiego Hiszpania udziela polskim dążeniom do integracji z UE

Marszałek zapewnił też, że w ustalonym terminie Polska na pewno zdąży dostosować swoje prawo do wymogów Unii.

Minister Miguel Arias Canete stwierdził, że rozpoczęty proces poszerzenia UE, jest niezwykle ambitny. Hiszpania, sprawując prezydencję, chce go zdynamizować, tak by państwa takie jak Polska w 2004 roku mogły już uczestniczyć w wyborach do parlamentu europejskiego. Zdaniem ministra, Polska i Hiszpania będą współpracowały na wielu płaszczyznach, między innymi polityki rolnej.

Rozmiar: 25213 bajtów

Minister wyraził przekonanie, że polskie negocjacje z UE zostaną zakończone do końca 2002 roku. Miguel Arias Canete przypomniał, że hiszpańska droga do Unii też nie była łatwa, a przecież korzyści z integracji trudno przecenić: zmodyfikowano infrastrukturę, unowocześniono rolnictwo, zmniejszono różnice między Hiszpanią a pozostałymi państwami UE w dochodzie narodowym przypadającym na statystycznego obywatela.