Wizyta prezydenta Państwa Izrael

30 kwietnia 2003 r. wizytę w Senacie RP złożył przebywający w Polsce prezydent Izraela Mosze Kacaw. Gościa przyjął marszałek Longin Pastusiak. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Kazimierz Kutz.

Rozmiar: 13794 bajtów

Mosze Kacaw podkreślił, że przyjechał do Polski na obchody 60. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, ale chce tę wizytę wykorzystać także do zacieśnienia stosunków między Polska i Izraelem, zwłaszcza zbliżenia, ożywienia kontaktów młodzieży obu państw.

Marszałek Longin Pastusiak wysoko ocenił współpracę Polski i Izraela. Poinformował o istnieniu Parlamentarnej Grupy Polsko-Izraelskiej, do której należy liczne grono posłów i senatorów. Zadeklarował gotowość rozwijania współpracy parlamentarnej między naszymi państwami.

Rozmiar: 24129 bajtów

Marszałek Longin Pastusiak podkreślił, że docenia osobisty wkład prezydenta Mosze Kacawa w rozwijanie kontaktów młodzieży obu krajów. Jak stwierdził, Polska jest zainteresowana wzbogacaniem programów wizyt młodzieży izraelskiej w naszym państwie, tak by pogłębiały one nie tylko wiedzę o przeszłości, ale służyły również przyszłości, by młodzi Izraelczycy będąc w Polsce czuli, że są w kraju przyjaznym i bezpiecznym.

Prezydent Izraela podzielił opinę marszałka, zapewnił też, że po wizycie w Polsce będzie orędownikiem naszego państwa w Izraelu.