Minister ds. turystyki i rzemiosła Republiki Tunezyjskiej w Senacie

W czwartek 1 lipca 2004 r.. wizytę w Senacie RP złożył Abderrahim Zouari minister ds. turystyki i rzemiosła Republiki Tunezyjskiej. Ministra wraz z delegacją przyjął wicemarszałek Senatu Ryszard Jarzembowski.

Wicemarszałek podkreślił, że współpraca między obu krajami układa się bardzo dobrze. "Tunezja jest znana Polakom, bo wielu spędza wakacje w Tunezji" - powiedział. Zaznaczył, że Polska od niedawna jest członkiem Unii Europejskiej i to otwiera nowe płaszczyzny współpracy polsko-tunezyjskiej. Dodał, że dobre stosunki polityczne powinny sprzyjać rozwojowi współpracy gospodarczej. Według Jarzembowskiego możliwości tej współpracy są duże. Wicemarszałek poinformował delegacje o historii i zasadach funkcjonowania Senatu.

Minister Abderrahim Zouari wyraził zadowolenie, że kontakty polsko-tunezyjskie w ostatnim czasie uległy intensyfikacji na wszystkich szczeblach. Powiedział, że rocznie do Tunezji przybywa 50-60 tys. turystów z Polski. Władze Tunezji czynią starania, by było ich dwukrotnie więcej. Pogratulował Polsce wejścia do UE. Zachęcał do inwestowania w Tunezji. Poinformował, że zapadła decyzja o tworzeniu w Tunezji drugiej izby parlamentu i wyraził nadzieję, że polscy parlamentarzyści podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.