III edycja konkursu o Nagrodę im. Aliny Pienkowskiej

17 października 2006 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie rozstrzygnięto III edycję konkursu o Nagrodę im. Aliny Pienkowskiej - senator II kadencji Senatu RP, legendy "Solidarności", twórczyni i wieloletniej przewodniczącej NSZZ "Solidarność" Służby Zdrowia.

Rozmiar: 77691 bajtów

Nagroda w tym konkursie przyznawana jest osobistości, którą wybrali czytelnicy "Służby Zdrowia" z grona 10 nominowanych przez dziennikarzy zajmujących się problematyką ochrony zdrowia w redakcjach agencyjnych, radiowych, telewizyjnych i prasowych. Ideą konkursu jest wyróżnianie tych, którzy czynią dobro - lepiej niż inni, z większym oddaniem, których trud zasługuje na uznanie.

Tegorocznymi laureatami są Wojciech Szrajber, były dyrektor szpitala MSWiA w Łodzi oraz Jarosław Pinkas doceniony przez dziennikarzy za wprowadzenie nowego modelu ratownictwa medycznego. Nagrody wręczał marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

W czasie uroczystości pokazano reportaż - wspomnienie o Alinie Pienkowskiej.

Rano, w kościele św. Anny w Warszawie - w czwartą rocznicę przedwczesnej śmierci - odprawiona została msza święta w intencji śp. Aliny Pienkowskiej.

Rozmiar: 85735 bajtów

Opr. Dział Prasowy - M. B.